Loader

Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort
Güngör Ottoman Palace Thermal Resort

SARAY KEYFİNDE TATİL

Modern insanın sürekli bir yere, bir şeye, birisine yetişme telaşı, iş stresi, trafik ve stresle boğuşma çabası sırasında rutin ve gündelik işleri ertelememek için ertelediği şey aslinda kendisidir. Tüm bu koşuşturma içerisinde ise, dinlenmek ve kendisini dinlemek ister. İşte Antakya Ottoman Palace Thermal Resort size bu fırsatı sunuyor;“Sağlıklı” bir tatilin adresi olan otelimizde hem tarih, hem turistik, hem kongre, hem de sağlık turizminden bir arada faydalanmanız, bir tatili diğerinden vazgeçmeden geçirmeniz mümkün. Tatil alışkanlıklarınızı sadece yaz aylarına sıkışıp kalmak zorunda bırakmadan devam ettirebilir, hemde bunu yaparken beş yıldızlı bir hizmet kalitesini deneyebilirsiniz.

Bizi dinlerseniz dinleneceksiniz….

ANTAKYA; MEDENİYETLER ŞEHRİ

Antakya, adeta sihirli bir kapıdan girilen mistik ve büyülü bir coğrafyanın parçasıdır. Buraya nereden gelmiş olursanız olun milattan öncesinden başlayan tarihi mirasların rengi, kokusu, dokusu sizde tanıdık ve bilinmez, yakın ve uzak acı ve tatlı hüzünlü ve eğlenceli bir tortu bırakacaktır. Bin yılı aşkın zamanların üzerinizdeki bu çelişkili tortular, gördüklerinizi sadece tarihi eser olmaktan çıkartacak ve görülen olmaktan fazlasını sunacaktır.

Dünyanın en eski yerleşim birimlerinden olan Antakya, bütün dinleri, kültürleri bir arada barındıran bir şehirdir. Birçok çağa, savaşa, olaya karşı dimdik ayakta kalarak direnen Antakya, bu kültür mozaiği içinde bugünlere kadar gelerek kendini kanıtlamıştır.

M.ö dönemlerden başlayan sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerin en nadide eserlerini hala bünyesinde barındıran Antakya, tarihi sayfa sayfa bir nakkaş gibi önümüze sermektedir.

ANTAKYA OTTOMAN PALACE THERMAL RESORT

Otelimiz isminin büyüklüğüne yaraşır bir şekilde tasarlanmış ve dizayn edilmiştir. Otelimiz turizm bakanlığından tescilli Hatay`ın tek beş yıldızlı oteldir. Beş yıldızımıza yaraşır bir hizmet anlayış ve kalitesiyle otelimiz, toplam 252 oda, 730 yatak kapasitesine sahiptir.

Otelimizin Yeri

Hem tarihi hem doğal güzellikleriyle son derece önemli bir coğrafyada yer alan otelimizin şüphesiz yerinin ve konumunun da bu tarihi ve coğrafi güzellikleri siz konuklarımız için yakın hale getirecek bir noktada olması kaçınılmazdır. Otelimiz şehir merkezine 10 km ve hava alanına sadece 15 kilometre uzaklıktadır. Bu kadar kısa seyahat mesafesi sayesinde konuklarımız çok yönlü bir tatil imkânından faydalanabilmektedirler.

KONGRE & ORGANİZASYON

Özellikle son yıllarda gerek firma gerekse bayilikler bazında ayrıca, her türlü akademik toplantı tercihlerinde kongre turizmi sıklıkla tercih edilmektedir. Gergin ve sıkıntılı ofis ortamlarında ve sürekli aynı yerlerde alınan kararlar yerine, ufkunuzu genişletecek hem işinizi en iyi koşullarda yapabileceğiniz, hem de toplantıdan çıktığınızda günün yoğunluğunu termal sularda atabileceğiniz bir seçeneğiniz var artık. Otelimize gelerek işinizi tatil tadında ve keyfinde yapabileceğinizi fark edebilirsiniz. Beş yıldızlı bir otelde, az sayıda kişiyle toplantı yapılmaz diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz zira 20 kişiden 3000 kişiye kadar toplantı gruplarını ağırlamaya hazır durumdayız. Özellikle farklı şehirlerden gelen katılımcılarla aynı anda farklı mekânlarda yada akademik kongre ve sempozyumlar için yine aynı anda ve farklı yerlerde sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada 16 adet çok amaçlı salonlarımızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Teknolojinin giderek sıradanlaştığı günümüzde kongre turizmi kapsamında ağırladığımız konuklarımıza her salonda ses sistemi, wireless mikrofon (telsiz - yaka - sabit), projeksiyon, perde, flipchart, kürsü ve teknik servis hizmetlerini hiçbir ek ücret talep etmeden sunmaktayız.

THERMAL & SPA

THERMAL  SUYUMUZUN  İYİ  GELDİĞİ  HASTALIKLAR

İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ TIBBİ EKOLOJİ VE HİDROKLİMATOLOJİ ANABİLİM DALI BAŞKANLIĞINCA  YAPILAN  ANALİZLER SONUCU LİTERATÜR`DE SODYUM KLORÜRLÜ , KALSİYUMLU , MAGNEZYUMLU İYOTLU VE BROMÜRLÜ SULAR SINIFINA GİREN TÜRKİYE`DE TEK ŞİFALI SU 15 mg / L  İYODÜR`LÜ ANTİOKSİDAN VE ANTİ AGİNG ( GENÇLİK İKSİRLİ ) 43.DERECE DOĞAL SICAKLIĞI OLAN VE 1 LİTRESİNDE 30 gr ( 29.317 mg ) TOPLAM  MİNERAL İÇEREN THERMAL SUYUMUZ BANYO, İÇME, İNHALASYON KAPLICA KÜRLERİYLE AŞAĞIDAKİ HASTALIKLARA İYİ GELMEKTEDİR.

TEDAVİ VE REHABİLATASYON AMAÇLI
DEJENERATİF EKLEM HASTALIKLARI ( osteoartritler )
INFLAMATUAR ROMATİZMAL HASTALIKLAR ( romatoid artrit , ankilozan spondilit gibi )
YUMUŞAK DOKU ROMATİZMALARI ( fibromyalji sendromu gibi )
KRONİK BEL AĞRISI
REHABİLİTASYON AMAÇLI
İNME  ( FELÇ )
NEVRALJİLER  ( SİNİRSEL AĞRILAR )
ORTOPEDİK AMELİYAT VE KIRIKLAR SONRASI DÖNEM


CİLT HASTALIKLARI

PSÖRİASIS   ( SEDEF )
EGZEMA  ( ALERJİK CİLT HASTALIĞI )
AKNE  ( SİVİLCE )


KADIN     HASTALIKLARI

SPESİFİK OLMAYAN INFLAMATUAR
JINEKOLİJİK HASTALIKLAR ( BİLİNMİYEN TÜM  İLTİHABİK AKINTILAR )
PID ( pelvik inflamatuvar hastalık ) KASIK VE ALT KARIN AĞRILARI


KALP DAMAR HASTALIKLARI

PERİFERİK DAMAR HASTALIĞI
ESANSİYEL   HİPERTANSİYON


SOLUNUM YOLU RAHATSIZLIKLARI

ASTIM
BRONŞİT
LARENJİT
FRANJİT
SİNÜZUT


HASTA OLMAYI BEKLEMEDEN KORUYUCU BAKIM KÜRLERİ

Sağlıklı bir yaşlanma için anti-yaşlanma kürleri,
Strese karşı anti-stres kürleri,
Aşırı kilo (şişmanlık) sorununda anti-obezite kürleri,
Daha dinç bir vücut ve sağlıklı organ fonksiyonları için koruyucu kürler

İYODÜRÜN FAYDALARI

İnsan vucudu için dışarıdan alınması gerekir. Alınmadığında vucut tarafından da üretilmediği için hastalık hali ortaya çıkar. Guatır hastalığı uzun yıllardır bilinen bir iyot eksikliği hastalığıdır. Hormon üretmekle görevli tiroid bezi yetersiz iyot alındığında hormon üretebilmek için gereken iyodu daha iyi tutabilmek amacıyla hücrelerini büyütür.  İyot insanlar için olmassa olmazıdır. Kesinlikle gerekir. İyot normal 36,5 derece ısıyı koruması, kan dolaşımı, solunum, barsakların çalışması gibi yaşamsal işlevlerin sürdürülebilmesi için gereken enerjinin oluşmasını sağlar. İyot alınılmadığı taktirde. Halsizlik, bitkinlik, tembellik, Kilo artışı, deri ve saçlarda kuruma, Enfeksiyonlara dayanıksızlık, üşüyerek sıcağı sevme, Zeka ve cinsel duyarlılığın geri kalmasınıda sağlar. Hücre solunumuna ve oksijenin tutulmasına etkilidir. Büyüme ve gelişme için gereklidir. Protein sentezi ve genel olarak enerji üretimi için var olması zorunludur. Sinir ve kemik dokunun yapısı ve yenilenmesi üzerine etkilidir. Deri ve saç, tırnak gibi uzantıları için gereklidir. Dişler, konuşma ve ruhsal yapıya etki yapar. Karotenden A Vitamini, nükleik asitlerden protein elde edilmesini sağlar. Karbonhidratların barsaklardan emilmesine ve kolesterol sentezine etkilidir.

ANTİOKSİDAN FAYDALARI

Soluduğumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adı verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerin oluşmasına neden olur.
ANTİOKSİDANLAR SERBEST RADİKALLERLE REAKSİYONA GİREREK (onlarla bağ kurarak) CANLI HÜCRELERE ZARAR VERMELERİNİ ÖNLER. VUCUTTAKİ ZEHİRLİ-TOKSİK MADDELERİ ETKİSİZ HALE GETİRİR. HÜCRE ÖLÜMÜNÜ AZALTIP. YAŞLANMA ETKİLERİNİ GECİKTİRİR. ÖZELLİKLE SİGARA İÇEN VE ALKOL ALANLARI. KANSER VE KALP KIRİZİ HASTALIĞINA YAKALANMA İHTİMALİNİ AZA DÜŞÜRÜR. AYRICA BULAŞICI HASTALIKLAR VE KATARAKT KONUSUNDA`DA HASTALIKLARIN ÖNLENMESİNDE YARARLI ETKİLERİ OLMAKTADIR.

RESTAURANT & BARLAR

Yemek içmek gibi en temel ihtiyaçlarınızı karşılarken, sadece yemek yemenizi ve bir şeyler içmenizi yetersiz gören otel anlayışımız değişik menü, restaurant ve cafe seçenekleriyle göz doldurmaktadır. Farklı genişlik ve kapasitedeki restaurantlarımızda istediğiniz sayıda kişiyi ağırlama fırsatı sunulmaktadır.

Sizin için geçici birkaç dakika ya da saat olan çay ve kahve içmeniz bizim için vakit geçirmekten ötedir. Bu yüzden Yemek sonrası türk kahvenizi şark köşemizde içebilir ve her yaşa hitab eden oyun salonumuzda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Restaurantlar

Osmanlı tarzı, alacarte; Kapalı Havuzbaşı Restaurant: 300 kişi kapasitelidir.
Dünya mutfaklarını içeren açık büfe; Hünkâr Restaurant: 1000 kişi kapasitelidir.
Orta-Doğu mutfağını içeren alacarte; Havuzbaşı Restaurant: 2000 kişi kapasitelidir.

Cafeler

Padişah Otağı – Şark Köşesi
Orient Cafe – Oyun Salon.

DÜĞÜN & ORGANİZASYON

Düğün Bizim işimiz...

 
Yaptığımız sayısız düğüne rağmen bu ko­nu­da­ki heye­canımızı hiç yit­ir­me­dik.Sizlerin en önemli en özel günler­in­de sizleri ta­r­ifs­iz mutlu etmek istiyoruz.

Bu ko­nu­da bir­b­ir­in­den dene­y­im­li ekibe sahip olan Güngör Ottoman Palace Otel ekibimiz işbirliğinde özel ve güzelliklere imza atıyoruz.

Siz Hayal edin biz gerçekleştirelim...


1200 kişiden 250 kişiye değişik ebatlarda balo salonlarımızla, evlenecek çiftlere unutulmaz anlar yaşatmak için deneyimli personelimiz ve özel menü alternatiflerimiz ile masal gibi bir düğün gecesi sunuyoruz.

 

Yol Tarifi

 

ÖZELLİKLER

252 otel odası
2 restoran ve 2 bar/dinlenme salonu
Tam donanımlı spa
Yapay nehir ve 6 kapalı
Ücretsiz su parkı
Kaplıca
Ücretsiz çocuk kulübü
Ücretsiz bölge ulaşım servisi
Sağlık kulübü
Ofis
Gidiş-dönüş havaalanı transfer servisi
24 saat açık resepsiyon
Ücretsiz kahvaltı, ücretsiz kablosuz internet ve ücretsiz otopark

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Mesajınız

Mesaj yazmak için üye girişi yapmalısınız.