Loader

2015 Yılı ıtb Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nda Doğaka Bölgemizi Temsil Ediyor…

Yazar: Hüsnü Işıkgör 2 Mayıs 2018
2015 Yılı ıtb Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nda Doğaka Bölgemizi Temsil Ediyor…

Türkiye, 2015 Yılı ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda en büyük ülke standı ile ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

TC. Kültür Bakanlığı, 4-8 Mart 2015 tarihleri arasında, ITB Berlin Turizm Borsası’nda fuarın en büyük ülke standı ile Türkiye’yi tanıtıyor. Türkiye içinde de, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı standı ile TR63 Düzey2 Bölgesi illeri olan Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin tanıtımı yapılıyor.

Toplamda 3000 metrekare üzerinde yer alan Türkiye standı, bu sene Türk Hava Yolları’nın yanı sıra, oteller, seyahat acenteleri, iller, birlikler, dernekler ve kalkınma ajansları ile 116 stand ve toplam 120 katılımcı ile deniz-kum-güneş konseptine ek olarak, ülkenin farklı bölgeleri ve turizm olanakları da gösterilmektedir.

Fuarın, açılış programına Moğolistan Cumhurbaşkanı Sayın Tsakhiagiin Elbegdorj, TC. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, TC. Berlin Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni KARSLIOĞLU, Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Sayın Dr.Abdurrahman ARICI ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof.Dr.A.Haluk DURSUN, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Asım KESER, Tanıtma Genel Müdürü Sayın İrfan ÖNAL katılım sağlamışlardır.

TC. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, TC. Berlin Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni KARSLIOĞLU, Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Sayın Dr.Abdurrahman ARICI ile Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Prof.Dr.A.Haluk DURSUN, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Asım KESER, Tanıtma Genel Müdürü Sayın İrfan ÖNAL ajansımız standına nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Dünya’nın en büyük turizm fuarlarından olan, ITB Berlin Uluslararası Yurtdışı Turizm Fuarı’na, Ajansımız desteğiyle, TR63 Düzey2 Bölgesinde yer almakta olan Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimizi temsilen, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü IŞIKGÖR, Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI ve DOĞAKA Uzmanı Figen GÖKŞEN tarafından katılım sağlanmıştır.

2016 yılında Antakya’da düzenlenecek olan EXPO Uluslararası Botanik Sergisi’nin tanıtmak amacıyla, ülkemiz bitki örtüsünden oluşan toplam 83 ağaç ve 3185 adet çiçek ve her destinasyon için ayrı tasarımlar yapılmış olan adacıklar ile Türkiye ülke standında yerini almaktadır.

Türkiye ülke standları arasında, bölgemizi tanımak ve bilgi almak üzere, DOĞAKA Standımıza katılımcı ve ziyaretçiler tarafından ilgi görmekte olup; hafta sonu halka da açık olan ITB Berlin Turizm Fuarı’nda yer alan DOĞAKA standımıza tüm halkımız davetlidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HARİTA

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Mesajınız

Mesaj yazmak için üye girişi yapmalısınız.